מחירי שכירות של משרדים באזור המרכז

שוק המשרדים נמצא בקיפאון יחסי במרבית האזורים בארץ בהשוואה לרבעון קודם, כך עולה מסקירת המשרדים המתייחסת לרבעון רביעי של 2013. המקום היחידי שבו עלה המחיר בממוצע של שטחי משרדים בתקופה זו היא העיר באר שבע. מרמת שכירות ממוצעת של 52 שקל למ”ר לחודש ברבעון הקודם בבנייני המשרדים בבירת הנגב עלתה השכירות ל-55 שקל למ”ר לחודש (עלייה של 5.7%), ומרמת מחירים במכירה של 10.2 אלף ש”ח למ”ר ברבעון הקודם עלה המחיר בכ-3% לרמה של 10.5 אלף שקל למ”ר.

לחצו למציאת משרד להשכרה לפי הצרכים שלכם

הקבלת המחירים לרבעון אשתקד

משרד בחשמונאיםעל פי הנתונים, לעומת רבעון המקביל אשתקד נרשמה ירידה במחירי השכירות והמכירה בענף המשרדים בתל אביב, רמת גן, הרצליה ורעננה, כאשר בשאר האזורים נרשמה כאמור יציבות. גם בסקירה שנתית, המקום היחידי בו נרשמה עלייה היא באר שבע. מחירי השכירות בממוצע בבאר שבע היו ברבעון המקביל של 2012 כ- 50 שקל למ”ר בעוד ברבעון הנוכחי עלה המחיר ל-55 שקל למ”ר, עלייה של 10% בתוך שנה.

כאמור, לעומת באר שבע שהייתה היחידה לרשום עליות, מחירי השכירות הממוצעים של שטחי משרדים בערים אחרות דווקא רשמו ירידה ברמה השנתית. כך, מחירי השכירות הממוצעים בתל אביב שעמדו ברבעון השלישי של 2012 על 95 שקל למ”ר לחודש ירדו ברבעון הנוכחי לרמה של 90 שקל למ”ר לחודש (ירידה של כ-5% בשנה). ירידה נרשמה גם במחירי השכירות והמכירה הממוצעים של שטחי המשרדים בערים רמת גן (ירידה של 6.6%), הרצליה (ירידה של 5.8%) ורעננה (ירידה של 4.6%).

 מה מחכה לנו ברבעון הבא?

משרד באזור קרליבךההערכה היא כי ברבעון הבא יעבור השוק במרכז מיציבות לירידות מחירים: חברות רבות צמצמו במהלך רבעון זה את כוח האדם, ומאידך יש היצע גדול של שטחי משרדים חדשים, זהו תרחיש שיביא על פי הערכות לירידת מחירים כבר ברבעון הבא. בין האזורים, האזור שנראה פגיע ביותר הוא אזור בני ברק, בו יש כיום היצע כ-150 אלף מ”ר פנויים.

כמו כן ההערכה היא כי ברבעון הבא צפויה באזור זה ירידת מחירי שכירות של כ-10% לעומת המחירים ברבעונים הקודמים. גם ברמת החייל מסתמן היצע גדול של שטחים וברבעון הבא צפויה ירידה של עד כ-5% בשכר הדירה.

חברות רבות צמצמו במהלך רבעון זה את כוח אדם בחברה, ומצד שני יש היצע גדול מאוד של שטחי משרדים חדשים, תרחיש שיביא ככל הנראה לירידת מחירים כבר ברבעון הבא. האזור הפגיע ביותר הינו אזור בני ברק, שבו יש כיום עוד כ-150 אלף מ”ר פנויים להשכרה. מעריכים שברבעון הבא צפויה באזור זה ירידת מחירים של כ-10%.

צור קשר

ליצירת קשר לחץ כאן!