03-676-8976 | 054-762-4510

david@tournadlan.com

למצוא משרד להשכרה בלי לקום מהכסא

חיפוש נכס

השוואת נכסים

שלום, כאן דוד טור, טור נדל"ן.

לפניכם סקירה מקיפה על מצב המשרדים בתל אביב. אביא בפניכם את כל מה שאתם צריכים לדעת בבואכם לשכור משרד בתל אביב דרך תיווך משרדים, רשימה של נקודות שיש לברר אותן בעת המשא ומתן. שלא תהיינה הפתעות. כדאי לקרוא עד הסוף, תחסכו הרבה התלבטויות, זמן וכסף.

ראשית הכירו את המושג "ברוטו/נטו". הברוטו הוא גודל המשרד כולל השטחים הציבוריים והנטו הוא גודל המשרד שאתם מקבלים. התשלום נקבע לפי מ"ר ברוטו כלומר, אתם משלמים גם על השטחים הציבוריים. ככל שהשטחים הציבוריים גדולים יותר כך המשרד שתקבלו נטו יהיה קטן יותר. זאת השאלה הראשונה שיש לשאול, מה הברוטו/נטו? 20%? 15%? בהרבה מקרים זה מגיע ל-30% ולפעמים ליותר. עבור הארנונה, תשלמו לפי הנטו. בדרום העיר, אגב, הארנונה קטנה בשליש. למקצעות מסויימים כמו היי טק וסטרט אפים למיניהם מעניקה העיריה הנחה גדולה בארנונה. שווה לברר.

בבניני משרדים ללא שוער, דמי הניהול יהיו מופחתים. אם אינכם מקבלים אורחים והמראה החיצוני לא הכי חשוב לכם כדאי לנסות לחסוך בנקודה זו.

ויש את דמי הניהול שכוללים את אחזקת הבניין ואת השוער. גם אותם תשלמו לפי מ"ר ברוטו.

מי שחלק מעובדיו או לקוחותיו מגיע מחוץ לעיר כדאי שישאף להתמקם ליד אחת מתחנות הרכבת: ארלוזורוב, השלום או ההגנה שבדרום העיר.

יש גם לקחת בחשבון את הנגישות לתחנות האוטובוס, שיהיה כה שיותר קל להגיע לעבודה וממנה.

כדאי מאד לברר אם יש מסעדות בקרבת מקום. זה חשוב מאד לרווחת העובדים ולמצוי סביר של זמני ארוחות הצהרים.

במקרים רבים מבנה המשרד לא תואם את דרישות השוכר. לא צריך להיבהל מזה. הקירות עשויים מגבס ובעלות לא גבוהה ניתן להתאים את המשרד לדרישות הלקוח. שכירות לזמן ארוך תקל על השוכר ללכת לקראתכם במחיר או בפרישת עלות השיפוץ על זמן ארוך. אגב, במקרה שתרצו להתקין מטבחון, יש לברר אם ניתן להזרים מים וניקוז לשטח המשרד. לא תמיד זה ניתן.

יתרונות השימוש בתיווך למשרדים

במדינת תל אביב כראוי למדינה מתוקנת יש מאות משרדים מכל הסוגים, הרמות והגדלים. ובאזורים שונים. נהוג לחלק את העיר נניח מצפון לדרום, למעבר לירקון שזה רמת החייל, אפקה , צהלה, רמת השרון ואפילו רמת אביב. הצפון הישן, שזה מגדות הירקון עד אמצע אבן גבירול, ארלוזורוב, באזל שדרות נורדאו. משם זה המרכז עד יגאל אלון, מנחם בגין, יהודה הלוי, החשמונאים זה ואפילו שינקין, אם כי יש כאלה שייכנו את שינקין, רוטשילד, מונטיפיורי והסביבה בשם הסיטי של תל אביב. נשמע יותר טוב. ויש את דרום העיר שזה לוינסקי, סלמה, ההגנה, העלייה, קיבוץ גלויות וכל הדרך בואך יפו.

בגדול הייתי מחלק את סוגי המשרדים לשלוש. המשרדים היוקרתיים שהם בדרך כלל במגדלים הגבוהים והמושקעים כמו עזריאלי, לוינשטיין, אלקטרה וכו' שם המחירים נעים סביב ה-100 ₪ למ"ר תלוי כמה המשרד מושקע או שהמשכיר מסכים להשקיע. נתקלתי כבר ב-150 ₪ למ"ר וגם בתשעים אבל 100 ₪ נשמע הכי סביר. יש גם לקחת בחשבון את דמי הניהול שנעים בין 20 ל-25 ₪ למ"ר תלוי בדיל שעשה הבניין עם חברת הניהול. החדשות הטובות הן שבדרך כלל דמי הניהול כוללים את הצ'ילרים כך שמהשוכר נמנע חשבון החשמל של המזגנים. זו נקודה חשובה שיש לברר בעת המשא ומתן, יש או אין צ'ילרים וכמה שעות ביממה הם פועלים. וכמובן, החניות שאם יצאתם ב-500 ₪ לחניה, יצאתם בזול. כי אני שומע יותר ויותר על 700. באזורי שינקין-רוטשילד, אגב, גובים 850 ₪ לחניה לחודש כמו כלום.

ויש את מה שאני קורא "המשרדים הבינוניים" שהם הרוב המכריע. הם ממוקמים לרוב בבניני משרדים או במגדלים פחות חדישים ומחיריהם נעים בין 60-80 ₪ למ"ר. אלה בנינים לא חדשים ברמת אחזקה סבירה (15-19 ₪ למ"ר). לפעמים, כשאין שומר שצריך להביא פרנסה הביתה יסתובבו המחירים על 8-10 ₪ למ"ר. מחירי החניות יהיו בין 500-600 ₪ לחניה.

ויש את הזולים, או בעדינות, הפחות מפוארים. אלה משרדים ישנים בבניני משרדים עייפים ומיוזעים. חדר המדרגות לא מטופח והמעלית איטית וחורקת. מחירי משרדים שכאלה ינועו בים 40-ל-50 ₪ למ"ר. לא תמיד יש דמי ניהול ולפעמים מסתפקים בסכום זעום לוועד הבית. החניות, שהן מצרך נדיר בתל אביב לא תהיינה הרבה יותר זולות. 100 ₪ לכאן ולכאן.

זה המצב נכון לעכשיו. מידי ששה חודשים אעדכן אתכם. שימרו על קשר.

ושיהיה בהצלחה!

שלכם,

דוד טור

הצוות שלנו

agent-3

דוד טור
בעלים

Call Now Buttonצור קשר: 054-762-45-10
נגישות
WhatsApp שלחו לנו הודעה ב- WhatsApp