חלוקה לסוגים ולרמות של משרדים להשכרה בתל אביב

מי שחלק מעובדיו או לקוחותיו מגיע מחוץ לעיר כדאי שישאף להתמקם ליד אחת מתחנות הרכבת: ארלוזורוב, השלום או ההגנה שבדרום העיר. יש גם לקחת בחשבון את הנגישות המשרדים להשכרה לתחנות האוטובוס, שיהיה כה שיותר קל להגיע לעבודה וממנה. כדאי מאד לברר אם יש מסעדות בקרבת מקום. זה חשוב מאד לרווחת העובדים ולמצוי סביר של זמני ארוחות הצהרים.במקרים רבים מבנה המשרדים להשכרה לא תואם את דרישות השוכר. לא צריך להיבהל מזה. הקירות עשויים מגבס ובעלות לא גבוהה ניתן להתאים את המשרדים להשכרה לדרישות הלקוח. שכירות לזמן ארוך תקל על השוכר ללכת לקראתכם במחיר או בפרישת עלות השיפוץ על זמן ארוך. אגב, במקרה שתרצו להתקין מטבחון, יש לברר אם ניתן להזרים מים וניקוז לשטח המשרדים להשכרה. לא תמיד זה ניתן.

במדינת תל אביב כראוי למדינה מתוקנת יש מאות משרדים להשכרה מכל הסוגים, הרמות והגדלים. ובאזורים שונים. נהוג לחלק את העיר נניח מצפון לדרום, למעבר לירקון שזה רמת החייל, אפקה , צהלה, רמת השרון ואפילו רמת אביב. הצפון הישן, שזה מגדות הירקון עד אמצע אבן גבירול, ארלוזורוב, באזל שדרות נורדאו. משם זה המרכז עד יגאל אלון, מנחם בגין, יהודה הלוי, החשמונאים וגם שינקין, אם כי יש כאלה שייכנו את שינקין, רוטשילד, מונטיפיורי והסביבה בשם הסיטי של תל אביב. נשמע יותר טוב… ויש את דרום העיר שזה לוינסקי, סלמה, ההגנה, העלייה, קיבוץ גלויות וכל הדרך בואך יפו.

בגדול הייתי מחלק את סוגי המשרדים להשכרה לשלוש. המשרדים להשכרה היוקרתיים שהם בדרך כלל במגדלים הגבוהים והמושקעים כמו עזריאלי, לוינשטיין, אלקטרה וכו’ שם המחירים נעים סביב ה-100 ₪ למ”ר תלוי כמה המשרדים להשכרה מושקעים או שהמשכיר מסכים להשקיע. נתקלתי כבר ב-150 ₪ למ”ר וגם בתשעים אבל 100 ₪ נשמע הסביר ביותר. יש גם לקחת בחשבון את דמי הניהול שנעים בין 20 ל-25 ₪ למ”ר, תלוי בדיל שעשה הבניין עם חברת הניהול. החדשות הטובות הן שבדרך כלל דמי הניהול כוללים את הצ’ילרים כך שמהשוכר נמנע חשבון החשמל של המזגנים. זו נקודה חשובה שיש לברר בעת המשא ומתן, יש או אין צ’ילרים וכמה שעות ביממה הם פועלים. וכמובן, החניות שאם יצאתם ב-500 ₪ לחניה, יצאתם בזול. כי אני שומע יותר ויותר על 700. באזורי שינקין-רוטשילד, אגב, גובים 850 ₪ לחניה לחודש כמו כלום.

ויש את מה שאני קורא “המשרדים להשכרה הבינוניים” שהם הרוב המכריע. הם ממוקמים לרוב בבניני משרדים או במגדלים פחות חדישים ומחיריהם נעים בין 60-80 ₪ למ”ר. אלה בנינים לא חדשים ברמת אחזקה סבירה (15-19 ₪ למ”ר). לפעמים, כשאין שומר, שצריך להביא פרנסה הביתה, ינועו המחירים סביב ה- 8-10 ₪ למ”ר. מחירי החניות יהיו בין 500-600 ₪ לחניה.

ויש את הזולים, או בעדינות, המשרדים להשכרה הפחות מפוארים. אלה משרדים ישנים בבניני משרדים להשכרה עייפים ומיוזעים. חדר המדרגות לא מטופח והמעלית איטית וחורקת. מחירי משרדים להשכרה שכאלה ינועו סביב ה- 40- 50 ₪ למ”ר. לא תמיד יש דמי ניהול ולפעמים מסתפקים בסכום זעום לוועד הבית. החניות, שהן מצרך נדיר בתל אביב, לא תהיינה הרבה יותר זולות. 100 ₪ לכאן ולכאן.

זה מצב המשרדים להשכרה בתל אביב נכון לעכשיו. מידי ששה חודשים אעדכן אתכם. שימרו על קשר.

לחזרה לדף הבית >>

צור קשר

ליצירת קשר לחץ כאן!